Čierne dámske svetre

Už je to zhruba sto rokov, čo sa sveter stal bežnou súčasťou dámskych šatníkov. A práve čierne svetre sa nosia už od tej doby, pretože je známa módna ikona Coco Chanel prevzala z pánskych šatníkov. Stačilo ľahko upraviť strihy a krásne módne kúsky pre ženy boli na svete. Postupom času ešte k tmavým farbám pribudli svetlé tóny alebo žiarivé odtiene. Tentokrát sa ale pozrieme na to, ako v dnešnej dobe nosiť a kombinovať čierny sveter, aby ste boli vždy in a zároveň sa cítili pohodlne.

#showmore#

Čierny rolák - elegantná klasika

Hľadáte model s ktorým nikdy nešliapnete vedľa v práci ani vo voľnom čase? Potom zvoľte jednoduchý čierny rolák z kvalitnej viskózy, bavlny či merina. Dobre vyzerá k nohaviciam aj k sukni a pokiaľ ho doplníte náhrdelníkom alebo brošňou, rozhodne nebudete pôsobiť nudne. A ak nie ste fanúšičkou doplnkov, vôbec nevadí, ponúkajú sa napríklad aj nohavice s klasickými vzormi a inými aplikáciami.

Luxus so zlatou, biznis look aj ležérny štýl

V móde je ale aj množstvo iných typov, napríklad dámsky čierny sveter do V alebo čierny kardigan. A všetky tieto typy svetrov môžu byť zdobené zlatými alebo striebornými gombíkmi, aplikáciami a ďalšími prvkami, ktoré im dodajú ten správny šmrnc a luxusný nádych. Nechýbajú ale ani hravé varianty s výraznými gombíkmi, kožušinou a pod. Iné čierne svetre sú zase úplne minimalistické. Na výber ich máte skutočne veľa.

Nestarnúca čiernobiela kombinácia

Okrem modelov s bielymi pruhmi alebo iným vzorom sa ponúkajú aj variácie čierneho svetra a bielych nohavíc, saka či sukne. Väčšinou volíme styling opačný, ale občas určite nie je na škodu sa pustiť do týchto malých experimentov, ktoré budú baviť nielen vás, ale aj vaše okolie.

Čierny sveter základom monochromatického outfitu

Ak chcete vyskúšať niečo iné ako spomínanú kombináciu čiernej a bielej alebo napríklad červenej, pohrajte sa s výberom materiálov. Rôzne štruktúry vyzerajú v podaní tejto kráľovnej farieb obzvlášť dobre a práve čierny sveter poslúži ako ideálny základ takéhoto stylingu.