Dámske jesenné a jarné bundy

Premýšľate, akú bundu zvoliť na prechodné obdobie? V zásade máte niekoľko možností od elegantných prešívaných modelov cez krátke športové páperovky až po sexy kožené a koženkové varianty. A keď sa ešte viac oteplí, bude vám stačiť riflovka.

#showmore#

Dámske bundy na jar a jeseň by mali byť ľahko hrejivé a zároveň priedušné, aby sa pohodlne nosili aj pri častých zmenách počasia. Zároveň by samozrejme mali aj zodpovedať aktuálnym trendom. Ako teda vybrať tú pravú?

Prešívané dámske bundy na jeseň

Veľkým hitom sú teraz prešívané dámske bundy, ktoré zoženiete vo všetkých možných variantoch. Ak si plánujete zaobstarať tieto bundy na jar a jeseň, určite by ste mali vyberať skôr medzi ľahšími a kratšími modelmi. Dlhé prešívané kabáty si naopak radšej nechajte na zimu.

A čím sú prešívané bundy zaujímavé? Často ich zdobia zlaté gombíky, zipsy alebo iné detaily, ktoré im dodávajú luxusný nádych. A oproti koženkovým bundám sú mnohokrát praktickejšie, pretože mávajú kapucňu a väčšie vrecká, väčšinou na zips alebo na cvok. Nosiť ich môžete ako k rifliam, tak k elegantným nohaviciam. K sukniam sa potom hodia len niektoré typy s predĺženou dĺžkou.

Kožené dámske bundy jarné a jesenné

Veľmi všestranné využitie majú bundy z kože a koženky. Vyberať môžete medzi klasikou vhodnou hlavne na jar alebo babie leto a samozrejme aj teplejšími bundami s podšívkou alebo kožušinou. Nič nepokazíte čiernou klasikou, ale rovnako dobre môžete štylovať hnedú, tmavo modrú či béžovú bundu. A nakoniec sa ponúka aj otázka strihu, vyberiete si vypasovanú bundičku, krivák alebo oversize model?

Riflové bundy

Medzi dámske bundy jesenné ale patria aj riflovky, ktoré majú podšívku, teplákovú kapucňu, kožúšok, golier alebo viacero týchto prvkov. Také bundy skvele vyzerajú aj v oversize strihu a hodia sa hlavne do mesta, na prechádzky alebo výlety. Existujú samozrejme ale aj elegantnejšie modely.