Dámske prechodné bundy

Dámske bundy na prechodné obdobie sú vlastne jarné a jesenné modely, ktoré môžeme rozdeliť na niekoľko typov. Určite sem patria aktuálne veľmi módne prešívané bundy, ale aj kožené a koženkové kriváky aj klasické bundy alebo riflovky. Aký z týchto typov si vyberiete, záleží len na vás. A samozrejme si môžete zaobstarať aj viacero tipov.

#showmore#

Moderné prešívané modely z ľahkého materiálu

Predtým boli ľahké prešívané bundy skôr výsadou pánskych šatníkov. Potom ich ale začali nosiť aj ženy vyznávajúce elegantný štýl a postupne sa stali must have kúskom. Niet divu, na jarné alebo jesenné obdobie sú ideálne a patria medzi dámske prechodové bundy s najväčším potenciálom.

Športovejšiu verziu spoznáte podľa zipsu, zatiaľ čo tie luxusnejšie zdobia gombíky, niekedy aj zlaté alebo strieborné. Podľa toho sa väčšinou aj kombinujú s riflami a nohavicami alebo sukňami. Dnes už sa ale tieto módne konvencie občas porušujú a nie je na tom nič zlé. A čo sa týka strihu, väčšinou je táto dámska prechodná bunda ľahko vypasovaná a dlhá na boky, niektoré ale majú predĺžený strih a sú zúžené v páse, prípadne i zdobené opaskom.

Univerzálne kožené a koženkové bundy

Nič nepokazíte ani kožou alebo koženkou. Výhody a nevýhody oboch materiálov sú asi úplne zrejmé. Pravá koža dlhšie vydrží, ale zase si za ňu priplatíte. Naproti tomu umelá koža nemá takú životnosť, ale dá sa zohnať za rádovo nižšie ceny. A navyše je tiež vhodnou alternatívou pre vegánov. Táto dámska prechodná bunda vyzerá veľmi sexy a pritom úplne všestranne, najlepšie teda, ak si zaobstaráte model v čiernej alebo inej neutrálnej farbe.

Riflovka nemusí byť retro

Medzi úplný základ šatníka patrí určite aj riflová bunda. A aj keď sa vám možno vybaví osemdesiatková retro verzia, verte, že ide o klasiku, ktorá má mnoho podôb. Nájdete medzi nimi aj štýlové bundy, ktoré si môžete vziať do práce alebo na večierok. Takéto verzie sa dajú bez problému kombinovať aj s dlhými sukňami alebo šatami. A občas ich zdobia i luxusné detaily alebo pravá alebo umelá kožušina.

Je ideálna doba pre výber tej správnej prechodnej bundy. Hľadáte sezónnu bundu na jar alebo jeseň? Potom ste tu správne. U nás nájdete krásne a pohodlné prechodné bundy do akéhokoľvek počasia. Nemusíte strácať čas nakupovaním v obchodoch. U nás si online a v pokoji vyberte tovar, ktorý sa vám páči. Na jeseň sa vám bude k bunde hodiť farebná šatka a na jar zase slnečné okuliare.