Dámske šaty na svadbu

Pozvánka na svadbu so sebou prináša množstvo príjemných povinností. Jednou z nich je samozrejme aj výber šiat. Ako na to, aby ste si svadbu užili v maximálnom pohodlí a zároveň vám to pristalo?

#showmore#

Ako si vybrať a kombinovať?

Pre letné šaty na svadbu sú typické jemné pastelové farby, ktoré zdôraznia vašu ženskosť a vytvoria romantický look. Stačí ich doplniť len zladenými sandálmi na podpätku, listovou kabelkou a nežnými šperkami. Skvele sa k nim hodia aj výraznejšie náušnice a rôzne kvetinové čelenky. Najlepšie vyniknú na navlnených vlasoch alebo v ledabolo zopnutom účese.

Pokiaľ ide o dĺžku, väčšine žien vyhovujú šaty ku kolenám alebo dlhšie varianty s rázporkom. Opäť je to ale veľmi individuálne, Niektoré šaty majú transparentnú alebo krajkovú časť, ktorá je výrazne dlhšia. Iné končia nad kolenami.

Na ramienka alebo s rukávom?

Ako prvé sa vám najskôr vybavia typické šaty na ramienka. Vyhýbať sa ale nemusíte ani modelom na jedno rameno alebo so spadnutými ramenami. Také šaty na svadbu sú veľmi ženské, ale zároveň nepôsobia prvoplánovo, naopak nadchnú štýlom a eleganciou. Ide teda hlavne o to, aby ste sa počas celého dňa cítili dobre a šaty vám dokonale sedeli. Myslené štýlovo aj veľkostne.

Hladké aj čipkované

Nosia sa splývavý tyl aj ozdobné čipky, prípadne rafinovaná kombinácia oboch látok. Záleží len na vašich preferenciách a samozrejme aj na štýle svadby. Do prírody sa nehodia také honosné šaty ako napríklad na zámok alebo do kostola. To platí nielen pre nevestu, ale aj pre družičky, svedkyňu a ďalších hostí.

Pastelové tóny

Na záver sa pozrieme na najobľúbenejšie farby. Dámske šaty na svadbu odporúčame voliť v pastelových odtieňoch. Na výber máte zo staroružovej, nebesky modrej, žltej alebo svetlo zelenej. Chybu ale neurobíte ani s béžovou alebo smotanovou farbou. Družičky majú väčšinou šaty zladené do jednej farby. Pokiaľ ale patríte k ostatným hosťom, bohato stačí, že sa zladíte so svojím sprievodom.

Nikdy by ste si nemali brať šaty v bielej farbe, ktorá je určená výhradne neveste. A samozrejme sa na svadbu nehodia ani tmavé farby ako čierna, červená alebo kráľovská modrá. Modely v týchto odtieňoch si radšej nechajte na plesy, večierky alebo do divadla.